Úvod » Články o hokeji

Rodičovské desatero

publikováno 02.04.2015

Rodičovské desatero

Patříte k rodičům, kterí mají pocit, že výchově svého potomka rozumí a musí být u všeho důležitého, včetně hokejového růstu dítěte? Pokud ano, uvědomte si, že nejlepší, co pro něj můžete udělat, je řídit se následujícím desaterem, které sestavila rada hokejových trenérů.

• Bavte se hokejem. Uvědomte si, že potomek hraje hokej pro sebe, nikoliv pro vás.
  • Nechte dělat dítě i jiné pohybové aktivity. Hokejka v ruce od rána do večera neznamená cestu do NHL, ale spíše na ortopedii.
  • Poskytněte dítěti dostatek prostoru pro regeneraci, nepřetěžujte ho.
  • Dbejte na zdraví potomka, doléčujte řádně zranění, nemoci i drobná nachlazení.
  • Kupujte co nejlehčí výstroj, vyvarujte se nákupu chráničů, které vydrží dítěti dalších 5 let.
  • Důvěřujete trenérovi, nedávejte dítěti pokyny v rozporu s pokyny kouče, nesnižujte jeho autoritu.
  • Dodržujete pravidla, která platí v týmu. Nechoďte do kabiny, choďte na zápasy a tréninky včas, nepokřikujte na syna při zápase nebo tréninku, omlouvejete předem absence.
  • Pokud máte výhrady k fungování klubu, řešte je s vedením či trenérem. Pokřikování za stadionem nikomu neprospěje a nic nevyřeší. Od trenéra očekávejte maximum informací o vašem dítěti, nikoliv o tom, proč někdo hraje či nikoliv.
  • Příspěvky nejsou akcie. V drtivé většině klubů pokrývají výhradně část nákladů na ledovou plochu, nikoliv mzdy trenérů.
  • Pokud patříte mezi aktivnější rodiče, kteří se snaží synovi poradit s tréninkem, přečtěte si raději odbornou literaturu, než s tím začnete.

Článek z deníku sport ze dne 9. září 2010

Aktuální stav členských příspěvků .
Článek je chráněn heslem. Přihlašte se ke svému účtu.

« 09 / 2018 »
17 18 1920 21 22 23